קידום אתרים – עשה ואל תעשה

אם יש לכם אתר אינטרנט זמן מה אתם בטח מבינים שללא קידום אתרים הוא לא יקבל כניסות ולא יגיעו אליו גולשים. אתר אינטרנט שאינו מקודם ואינו מפורסם דומה לחנות שממוקמת באמצע המדבר, שלא משנה כמה היא תהיה יפה ומרשימה אין סיבה שמישהו יגיע אליה. קידום בגוגל הוא מה שיהפוך את האתר לפעיל ועם תנועה, מה שיביא עוד ועוד גולשים ופועל יוצא מכך הוא גם פרנסה טובה לבעליו.

אם שמעתם כבר את המונח קידום אתרים ואם התייעצתם עם אנשים איך לקדם את האתר שלכם, בטח כבר קיבלתם שלל עצות איך לעשות את זה במהירות ולראות תוצאות. אך קידום בגוגל הוא עבודה סיזיפית, עבודה שאת התוצאות שלה רואים לאחר כמה חודשים אם עושים את הדברים נכון. הנה קצת עשה ואל תעשה בקידום אתרים, מה יכול לקדם את האתר שלכם ומה יכול לגרום לו לנזק, עד כדי כך שהוא אפילו ייעלם מתוצאות החיפוש.

עשה

 • בנה את האתר נכון – אל תמהר להטמיע תוכן באתר, תחשוב לפני כן אילו עמודים צריכים להיות בו ומה יהיו עמודי אב ואילו עמודים יהיו תחתם. היררכיה נכונה של עמודי האתר תתרום לקידום בגוגל ותאפשר למנוע החיפוש להבין מה חשוב יותר ממה.
 • כתוב תוכן – מנוע החיפוש של גוגל "חי" על תוכן כתוב, וכמה שתכתוב יותר תוכן רלוונטי ובעל ערך לגולשים כך יהיו יותר ביטויי זנב ארוך (ביטויים בעלי 3 מילים ומעלה) וכך תגדיל את זמן השהייה באתר מה שגם כן יקדם את האתר.
 • צור קישורים חיצוניים – תציע לבעלי אתרים רלוונטיים לכתוב תוכן לאתר שלהם בתמורה לקישור, חפש איפה אתה יכול לכתוב מאמר מומחה וגם ממנו תוציא קישור. יש לא מעט אפשרויות ליצירת קישורים חיצוניים וכמה שהם יהיו איכותיים יותר כך הם יעשו את העבודה טוב יותר.
 • תהיה פעיל חברתית – הכוונה כמובן היא לרשתות החברתיות. גוגל מזהה פעילות חברתית באתר ולאתר מבחוץ ונותן משמעות רבה לפעילות ברשתות החברתיות שנוגעת לאתר עצמו.

אל תעשה

 • אורך התכנים – אל תכתוב תכנים קצרים מידי רק בשביל לכתוב. מאמר צריך להיות בן לפחות 300 מילים וצריך לספק בהם ערך.
 • אל תכתוב סתם – כהמשך ישיר לטיפ הקודם, קידום אתרים צריך לכלול תוכן איכותי. הוא צריך להיות עם ערך לגולש וכדאי להקדיש לכך זמן. התוצאות יהיו שוות את המאמץ.
 • אל תיצור קישורי ספאם – גול שלש היום כבר מזהה קישורי ספאם מה שאומר שאם הציעו לך לקנות כמות מסוימת של קישורים נכנסים תדחה את זה מיד. פעולה כזו לא רק שתזיק לך אלא גם עלולה להעלים את האתר לגמרי מגוגל כחלק מצעדי ענישה.

יש עוד לא  מעט טיפים לעשה ואל תעשה אך דבר אחד חשוב לזכור, מילת המפתח היא קידום "טבעי" וכמה שהוא יהיה יותר כזה כך הוא יעשה את העבודה טוב יותר.

7 thoughts on “קידום אתרים – עשה ואל תעשה”

 1. חחחחח כתבה על קידום אתרים וכל המקדמים מסתערים על התגובות, מדהים.
  בכל מקרה הכי טוב לקדם באורגני בגוגל על ידי קישורים מתגובות.
  זה יכול להקפיץ לכם אץ העסק בכמה רמות, תנסו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.